Forum4Phone - Forum o Telekomach, Usługach Telekomunikacyjnych
Rozpoczęcie przygody z Voip. Co jest potrzebne ? - Wersja do druku

+- Forum4Phone - Forum o Telekomach, Usługach Telekomunikacyjnych (http://forum4phone.com)
+-- Dział: Kategorie (http://forum4phone.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Telefonia Voip (http://forum4phone.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Wątek: Rozpoczęcie przygody z Voip. Co jest potrzebne ? (/showthread.php?tid=4)Rozpoczęcie przygody z Voip. Co jest potrzebne ? - Tomek - 06-14-2018

Witam
mam w domu internet LTE red bull mobile z telefonem Huawei .Kontaktowałem się z nimi by dowiedzieć się czy działa u nich voip, okazało się że tak
Mam już numer stacjonarny z którego chciałbym zrezygnować tzn przenieść numer do operatora VOIP. Z tego telefonu praktycznie przez cały rok nie dzwonię, tylko połączenia przychodzące. 
Teraz moje pytanie brzmi co musze kupić by Voip dobrze działał? Czy bramkę voip + słuchawkę czy może lepiej skonfigurować na huawei bramkę voip i podłączyć tylko słuchawki (docelowo dwie - trzy słuchawki w domu)?


RE: Rozpoczęcie przygody z Voip. Co jest potrzebne ? - Jasminx - 06-18-2018

wydaje mi się, że zainwestować musisz i w bramkę voip i w słuchawkę ale może wypowie się też ktoś bardziej doświadczony.


RE: Rozpoczęcie przygody z Voip. Co jest potrzebne ? - KasiaM - 06-20-2018

A nie próbowałeś, kontaktować się z operatorem, by to od niego dowiedzieć się co będzie Ci potrzebne do korzystania z Voip? Myślę, ze to własnie tam najszybciej uzyskasz jakieś informacje.


RE: Rozpoczęcie przygody z Voip. Co jest potrzebne ? - Marekx - 07-05-2018

(06-20-2018, 10:26 AM)KasiaM napisał(a): A nie próbowałeś, kontaktować się z operatorem, by to od niego dowiedzieć się co będzie Ci potrzebne do korzystania z Voip? Myślę, ze to własnie tam najszybciej uzyskasz jakieś informacje.

Nawet chyba w niektórych nie musisz się kontaktować z operatorem, ponieważ sposób podłączenia opisany jest na stronach wybranego przez nas operatora VOIP, ale głównie ogranicza się do podłączenia bramki do internetu, oraz krótkiej konfiguracji.