Forum4Phone - Forum o Telekomach, Usługach Telekomunikacyjnych

Pełna wersja: Dobór muzyki do centrali telefonicznej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam ,
Może ktoś wie na jakich zasadach odbywa sie zdobywanie muzyki do centrali telefonicznej, czy są jakieś legalne serwisu na których mogę coś takiego dostać? Czy bez różnicy jaki utwór wybiore i będę chciala ustawić? 
Z tego co wiem to Nie uda Ci się tego zrobić bez udziału Zaiks-u. Producenci central płacą za wykorzystanie tych utworów. Zastanawiam się czy serwisanci nie powinni dostawać wynagrodzenia za użyczanie swojego głosu przy nagrywaniu zapowiedzi słownych na IVR-ach i DISA-ch.
No nie koniecznie. ZAIKS nie jest jedyną instytucją, zajmującą sie łupaniem haraczy z użytkowników (ale jest najbardziej znaną). Po drugie- jest sporo firm produkujących muzykę ilustracyjną, która ma już "zaszyte" opłaty licencyjne. Czyli możemy za jednorazową opłatą odtwarzać je wiele razy. Podpowiedź- poszukaj w Googlach terminów Muzak, czy Elevator music :-).
Natomiast jeśli jednak myślisz o KONKRETNYM kawałku- no to najprościej będzie jak się skontaktujesz bezpośrednio z wytwórnią.
Proponuję skontaktować się z producentem/wydawcą tego utworu Ogólnie to tylko "klasyka" nie podlega licencji (więc bez problemu możesz wrzucić Mozarta czy Chopina) i chyba utwory których autor nie żyje od 70 lat (ale tu mogę się mylić).
A nawet głos na IVR lub VG podlega ochronie i zlecając takie nagrania płacimy też tandiem dla "dawcy" głosu.